لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 2 صفحه
قسمتی از متن word (..doc) :
طرح درس روزانه
اهداف کلی
شناخت معادله خط و رسم خطی که معادله ی آن داده شده است.
هدف های جزئی
دانش آموزان با مشخص بودن نقاط معادله ی خط را حدس بزنند.
دانش آموزان معنای معادله ی خط را درک نمایند.(رابطه ی بین x و y هر نقطه ی خط)
هدف های رفتاری
دانش آموزان در پایان و ضمن تدریس:
قادر به رسم خطی که معادله ی آن داده شده، باشند.(شناختی - کاربرد)
اگر معادله ی خط موجود باشد بدون رسم خط تشخیص دهد نقطه ای که مختصات آن داده شده روی خط قرار دارد یا خیر؟( شناختی- درک و فهم)
در حل مسائل، مفهوم معادله را به کار برد. (شناختی - کاربرد)
روش های تدریس
روش فعالیت محور(همیاری) - روش توضیحی –پرسش و پاسخ - استفاده از نرم افزار PowerPoint
رسانه های آموزشی
کتاب درسی – صفحه ی مختصات شطرنجی، ماژیک وایت برد- کامپیوتر( CD)
قبل از شروع درس
(2 دقیقه)
سلام و احوالپرسی - حضور و غیاب - دقت در وضع جسمانی و روحی دانش آموزان و بررسی تکالیف
تعیین رفتار ورودی
دانش آموزان باید بتوانند مکان نقطه ی داده شده را روی صفحه تعیین کنند.
دانش آموزان باید بتوانند مقدار عددی یک عبارت جبری را حساب کنند.
ارزشیابی تشخیصی
(5 دقیقه)
1- نقطه ی و ..... را روی دستگاه مختصات خود مشخص کنید.
2- نقطه ی B که روی صفحه می بینید چه مختصاتی دارد؟
3- مقدار عددی عبارت را به ازای و و و یک x دلخواه دیگر حساب کنید.
فعالیتهای آموزشی
فعالیتهای معلم
فعالیتهای دانش آموزان
آماده سازی و ایجاد انگیزه
(2 دقیقه)
& یک نمودار روی صفحه رسم می کنیم .
از دانش آموزان می خواهیم درباره ی آن
یک داستان بسازند.
& با همفکری همدیگر در مورد این مسئله بحث می کنند.
& 1- نقاط و و ... را روی صفحه های خود مشخص نمائید.
& کارهای خواسته شده را روی صفحه ی مختصاتی که در اختیار دارند، انجام داده و با همفکری به